Liga a 3-a. Progresul Ezeriș a pierdut meciul, dar a fost la un pas de prima victorie acasă!

ACS Progresul Ezeriș a fost foarte aproape de o victorie pe teren propriu astăzi, în etapa a 7-a a ligii a III-a, seria a 8-a, adversara fiindu-i  echipa arădeană CS Gloria Lunca Teuz Cermei.

Echipa pregătită de Adrian Enășescu a condus cu 2-0 grație golurilor marcate de  Rimovecz (17) și  Beloescu (57, din 11 metri), insă arădenii aveau să plece de pe Municipalul din Caransebeș cu toate cele trei puncte, grație faptului că au înscris golul victoriei în primul minut de prelungire ale partidei, după ce este adevărat, au revenit de la 0-2 într-un interval de dou[ minute (59 și 61, ultimul din 11 metri) datorită golurilor Ciubotariu și Filip.

Progresul Ezeriș – Gloria Lunca Teuz Cermei  2-3 (1-0)

Stadion: Municipal Caransebeș.

Arbitri: Claudiu Andrei Filip (Craiova), Marius Talpoș, Alexandru Gherman (ambii din Timişoara).

Observatori: Luis Moisescu (Drobeta Turnu Severin), Dorin Micșa (Timişoara).

Au marcat: 1-0 Rimovecz (17), 2-0: Beloescu (57, din 11 metri), 2-1: Ciubotariu (59); 2-2: Filip (61, din 11 metri); 2-3: Șimăndan (90+1).

Progresul Ezeriș a început partida în formula: Birăescu (cpt.) – Mărgan, Rimovecz, Cheda, Marius Musteța – Drăgoi, Dragomir – Marian Musteța, Derbac, V. Lolea – Beloescu.

Pe bancă: Corneanu Pătru – Jivan Denis, Chiurtu Cosmin, Secula Păunescu, Simion Ilie, Petruț Adrian, Marișescu Horea.

Cermei: Stănilă – Filip, R. Iuga, Sabău, E. Pașcu- Salka, D. Lazăr, Werner – Șimăndan, Ciubotariu – Koula.

Celelalte rezultate ale etapei a 7-a, seria a 8-a liga a III-a.

Crișul Chișineu Criș – Gloria Lunca Teuz Cermei

Etapa următoare, a 8-a (30-31 octombrie): ACS Poli Timişoara – Cermei, Periam – Ezeriş, Lipova – Becicherecu Mic, Pecica – Chişineu Criş, Dumbrăvița – Ghiroda.