11.6 C
Reșița
vineri, octombrie 22, 2021

Liga a 3-a: Bilanțul cărășencelor în prima etapă: o victorie, un egal și un eșec!

În această seară cele trei echipe cărășene au debutat în ediția de campionat 2021/2022 a ligii a III-a, seria a 7. Toate partidele etapei au început de la ora 18,00. Singura reprezentantă a județului Caraș-Severin care a evoluat acasă a fost Voința Lupac. Celelalte două echipe cărășene au evoluat în deplasare, Progresul Ezeriș la Gilortul Târgu Cărbunești, iar CSM Reșița la Aurul Brad. Bilanțul primei etape a echipelor cărășene este o victorie la Brad, un egal la Cărbunești și un eșec acasă la Lupac.

Liga a 3-a

AFC Voinţa Lupac – CSM Deva  0-3 (0-1)

Data: 28 august 2021, ora 18:00, Stadion: Voinţa din Lupac.
Arbitri: Filip Claudiu Andrei (Craiova) – Zamfir Doru (Slatina – Olt), Albulescu Gică Sandocan Ionel (Turburea – Gorj).
Observator de arbitri: Moisescu Luis (Drobeta Turnu Severin – Mehedinţi)
Delegat de joc: Semen Constantin (Târgu Jiu – Gorj).

Pentru Deva au marcat: Iordache, Toiu și Doboș

Voința Lupac (antrenor Boșco Vișatovici) : 33. Petruț (cpt.) – 5. Cega, 3. Banac, 4. Circa, 8. Ov. Dan – 13. Danci, 11. Vădrariu, 22. Jivan, 10. Săndescu – 7. Popa, 23. Avramovici.
Pe bancă: 1. Căpățână – 24. V. Marcu, 18. Zamfir, 17. Mihaly, 16.Hulpan, 19. Lucică, 21. Gruia, 15. Coviț, 9. Jinga.

CSM Deva (antrenor Nanu Ștefan): 12. Bădescu – 4. Doboș (cpt.), 10. Sulea, 11. Bloj, 7. Stelea – 5. Plută, 16. Kelemen – 8. Țoiu, 17. Vasilescu – 80. Kayondo, 19. Iordache.
Pe bancă: 22. Jianu – 3. Dobre, 20. Marinca, 18. Bogdanovici, 14. Branea, 23. Sarta, 13.Teodorescu, 9. Izele, 24. Istoc.

Liga a 3-a

CS Gilortul Târgu Cărbuneşti – ACS Progresul Ezeriş   0-0

Data: 28 august 2021, ora 18:00, Stadion: Cristinel Răducan (Târgu Cărbuneşti – Gorj).
Arbitri: Buzărnescu Dan Ștefan- Barbu Marian Cristinel, Anghel Laurențiu (toți din Craiova).
Observator de arbitri: Ciotlăuș Sorin (Deva – Hunedoara).
Delegat FRF: Oglindoiu Florin (Drobeta Turnu Severin – Mehedinţi).

ACS Progresul Ezeriș (antrenor Dorian Arbănaș) a jucat în formula: 12. Birăescu (cpt.) – 14. Mărgan, 21. N. Popescu, 20, Marius Musteța, 19. Dalea – 6. Kawagoe, 7. Derbac – 18. Arjocan, 10. Marian Musteța – 8. Iosif Rotariu – 11. Hrudei.
Pe bancă: 1. Spînu – 9. L. Străin, 17. Dumitru, 5. Dragomir, 23. M. Călin.

CS Armata Aurul Brad – Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița 0-2 (0-0)

Data: 28 august 2021, ora 18:00, Stadion: Aurul (Brad – Hunedoara).
Arbitri: Jurcă Tudor Florin (Arad) – Cășuț Cristian (Arad), Berariu Lucian Mihai (Moroda – Arad).
Observator de arbitri: Szekely Iulian (Cluj-Napoca)
Delegat de joc: Rad Vasile (Arad).

A marcat o dublă Mediop (81 și 90+3).

CS Armata Aurul Brad (Ioan Petcu): 1. Raț – 13, Lazăr, 18. Șoit, 7. Deak, 11. Miclean – 10. Leucian, 20. Danciu – 5. Leaha, 15. Pașca – 17. Jorza, 91. Tecsi (cpt.).
Pe bancă: 12. Ilea, 3, Lup, 14. Iga, 9. Filipaș, 16. Rusu, 2. Stănilă, 19. Dărăban, 8. Ursu, 21. Talpaș.

CSM Reșița (Dan Alexa): 12. Micu – 2. Rimovecz, 3. Sima, 5. Ion 24. Ciubotariu – 10. Drăghiceanu, 9. Velcotă – 23. Cioinac, 20. Bărboianu – 13. Matiș, 29, Mediop (cpt.).
Pe bancă: 1. Zimmermann – 2. Iana, 6. Avram, 11. Mura, 15. Cristodulo, 14. Fota, 7. V. Munteanu, 25. Stăiculescu, 30. Hreniuc.

Celelalte rezultate ale seriei

CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – ACS Viitorul Pandurii 2 Târgu Jiu 3-1
ACS Viitorul Şimian – CSM Jiul Petroşani 2-2

Etapa viitoare, a II-a se va disputa pe 3-4 septembrie, după următorul program:
CSM Deva – CSM Jiul Petroşani (programat pe 3 septembrie), Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița – ACS Viitorul Şimian, ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – CS Armata Aurul Brad , ACS Progresul Ezeriş – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu, AFC Voinţa Lupac – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti (toate programate pe 4 septembrie). Toate partidele vor începe de la ora 17.00.

Din aceeași categorie

Stați conectați

825FaniÎmi place
spot_img

Ultimele articole

%d blogeri au apreciat: